USŁUGI IMPREZOWE - SZUKAJ

Research imprezowy:

  • nie trać czasu na szukanie i sprawdzanie
  • zamów listę sprawdzonych usługodawców

ZGŁOŚ CZEGO SZUKASZ?

Jak zorganizować chrzciny.

Chrzest, poza tym, że jest uroczystością religijną, wiąże się z urządzeniem przyjęcia dla chrzestnych, rodziny i przyjaciół. Co z kolei wymaga odpowiedniego przygotowania i organizacji. Lepiej zastanowić się wcześniej nad najdrobniejszą nawet kwestią organizacyjną, aby oszczędzić sobie zbędnych nerwów w trakcie świętowania.

 

Chrzty odbywają się zazwyczaj w niedziele. Najbardziej oblegane są okolice świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Jeśli chcesz uniknąć tłoku, także w restauracjach, które są rezerwowane na te okoliczność, zastanów się nad chrzcinami w okresie wakacji.

 

Kiedy już znamy termin uroczystości, przystąpmy do zapraszania gości. Zastanówmy się, kogo chcemy zaprosić na chrzest, a co za tym idzie – na przyjęcie, które odbędzie się po nim. Można wysłać tradycyjne zaproszenia, najlepiej co najmniej dwa tygodnie przed wydarzeniem. Obecnie jednak często zaprasza się gości drogą mailową czy telefoniczną.

 

Następnie powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące miejsca przyjęcia. Jeśli decydujemy się na organizację poczęstunku w domu, miejmy na uwadze, że będziemy musieli nie tylko zajmować się naszym maleństwem, ale także – jako gospodarze – doglądać całego spotkania. Realnie wiąże się to z bieganiną pomiędzy kuchnią a salonem. Tak naprawdę, zajęci podawaniem kolejnych dań, nie będziemy mieć czasu na spędzenie go z gośćmi, dlatego lepiej wynająć catering lub skorzystać z oferty wybranej restauracji.

 

W restauracyjnym menu z pewnością znajdziemy dwudaniowy obiad, tort oraz napoje (kawa, herbata, soki). Cena ok. 50 zł/ os. W przypadku bardziej rozbudowanego menu pojawia się dodatkowo przystawka i owoce (ok. 80 zł/ os.). Zorientujmy się, czy wśród zaproszonych gości znajdują się wegetarianie. Jeśli tak, zadbajmy o menu specjalnie dla nich. Nie zapomnijmy także o mniejszych i lekkich daniach obiadowych dla dzieci oraz o słodkim poczęstunku dla nich. Dobrze, jeśli dzieci siedzą przy osobnym stole, a w pobliżu znajduje się mały kącik zabaw.

 

Raczej zrezygnujmy z alkoholu, szczególnie wtedy, gdy wiemy, że wśród naszych gości znajdują się osoby, które bywają po alkoholu agresywne.

 

Na miejscu przyjęcia nie może zabraknąć przewijaka, łóżeczka i oczywiście ubranka na zmianę. Każda mama wybierając strój na tę okoliczność, powinna wybrać taki, który nie będzie niewygodny podczas karmienia piersią.

 

Zadbajmy o szczegóły. Dekoracja stołu i sali powinna mieć spokojne, najlepiej pastelowe kolory.

 

Zespół Bankieteria.pl