USŁUGI IMPREZOWE - SZUKAJ

Research imprezowy:

  • nie trać czasu na szukanie i sprawdzanie
  • zamów listę sprawdzonych usługodawców

ZGŁOŚ CZEGO SZUKASZ?

Gry towarzyskie na imprezę.

Gry planszowe i karciane to świetny pomysł na imprezę domową. 
Niektóre z nich są idealne na spotkania w sprawdzonym gronie dobrych znajomych, zwłaszcza jeśli wszyscy z zaproszonych są zapalonymi graczami. Inne świetnie nadają się na przełamanie lodów i rozkręcenie zabawy, by kontynuować ją już w bardziej tradycyjny sposób, np. urządzając tańce lub wychodząc do klubu.

Popularny „Chińczyk” czy wysłużony „Monopol” będący następcą „Eurobiznesu”, to jednak tylko niektóre z planszówek dostępnych obecnie w sklepach. Znawcy tego rynku zapewniają, że jest w czym wybierać, a młodzi ludzie coraz częściej sięgają po tę właśnie formę rozrywki. Obserwujemy prawdziwy renesans gier planszowych.


Grając w gry strategiczne można choć przez chwile poczuć się jak władca, od którego decyzji zależą losy świata (albo chociażby konkretnej krainy). Uczestnicy negocjują sojusze, zawierają rozejmy, wypowiadają wojny czy dozbrajają swoje terytoria. Ten rodzaj rozrywki przewidziany jest dla minimum dwóch osób, jednak najlepsza zabawa jest przy maksymalnym składzie.

Do najpopularniejszych gier strategicznych należą:

- Ryzyko ( w tej grze każdy gracz otrzymuje na początku armię w wybranym kolorze, którą ma zdobywać terytoria pozostałych graczy)

- Cyclades (fabuła gry polega na rywalizacji greckich polis, a wygrywa to, które w krótszym czasie stanie się większym imperium)Gry ekonomiczne w swoich zasadach nawiązują do mechanizmów rynkowych i próbują zmusić gracza, do tego, by odpowiedział na niezwykle trudne pytanie – „kupić czy nie kupić?” Co ważne, ograniczono w nich losowość, tutaj, to nie rzut kostką decyduje o przebiegu rozgrywki (tak jak to miało miejsce w przypadku „Monopolu”), ale przemyślane decyzje każdego z graczy. Największą satysfakcje daje tutaj zarabianie pieniędzy, choć są one tylko papierowe. Do popularnych gier ekonomicznych należą:

- Fasolki (jako hodowca fasoli decydujesz jaki gatunek posadzić i kalkulujesz, co będzie Ci się najbardziej opłacało)

- Osadnicy z Catanu (na wyspę przyjeżdżają kolonizatorzy, a wygrywa ten, który szybciej zbuduje wioski, lepiej będzie negocjował ceny towarów no i oczywiście lepiej zainwestuje. Warto dodać, że na świecie sprzedało się 15 mln egzemplarzy tej gry.)Wreszcie gry imprezowe - przeznaczone są dla większej grupy ludzi i jak sama nazwa wskazuje świetnie nadają się na imprezę i spotkania towarzyskie. Ich zasady są proste, tak by każdy mógł je przyswoić w krótkim czasie. Ich celem jest rozbawienie graczy i dostarczenie im rozrywki, często o zwycięstwie decyduje szybkość, intuicja czy kreatywność.

Do najpopularniejszych gier imprezowych należą:

- Dixit (gra opiera się na odgadywaniu skojarzeń, które innym graczom nasunęły się w związku z baśniowymi kartami w talii, wygrywa ten, kto nie tylko ma najlepszą intuicję, ale jest najbardziej kreatywny)

- Prawo Dżungli (tutaj gra idzie o wszystko, a dokładniej o totem stojący na środku planszy, a wygrywa ten, który złapie go najszybciej i tym samym uprzedzi swoich przeciwników)

- Dobble – tłumaczy się ją w minutę, zajmuje mało miejsca i mieści się w wygodnym, odpornym na wszystko pudełku – co nie jest bez znaczenia!

- Uga Buga to gra karciana, w której gracze wcielają się w jaskiniowców z prehistorycznego plemienia wybierających nowego przywódcę.Inna grupa gier imprezowych, to gry alkoholowe. Mogą być karciane, planszowe, mają przeróżne zasady. Jednak wszystkie ostatecznie prowadzą do tego, by pomóc imprezowiczom napić się ulubionego trunku ;) Oto niektóre z nich:

- Imprezowa wieża to urozmaicenie tradycyjnej Jengi w polecenia typu: pijesz dwie kolejki, gracz po prawej pije jednego i oryginalne szoty do kompletu. Wiadomo że im dłużej gracie tym wieża się bardziej chwieje - głowy też.

- Ruletka zachowuje pierwotne zasady – jeżeli los padnie na pole na którym stoi kieliszek to pijesz. Proste prawda?

- Kółko i krzyżyk wymaga chociaż odrobiny wytężenia umysłu. Wystarczy ułożyć prostą lub ukośną linię z ….3 kieliszków. Kto przegrał i został zablokowany ten (tak jak wcześniej) musi się napić. Problem pojawia się w przypadku remisu, ale tutaj decyzje pozostawiamy Wam.

- Alkochińczyk to nowe wcielenie klasycznej gry planszowej, różnica polega na tym, że zamiast pionków używacie kieliszków. Gra wymaga sporego szcześcia przy rzucaniu kośćmi, oraz mocnej głowy. 

- Beer Pong to zabawa wymyslona przez amerykańskich studentów. Polega ona na wrzuceniu piłeczki pingpongowej do kufla z piwem drużyny przeciwnej. Jeżeli traficie to przeciniwk musi wypić piwo, zasada działa rzecz jasna w obydwie strony.

- Alkoszachy to wersja hard klasycznych szachów. Zamiast figur używacie kieliszków. Ten, którego kieliszek zostanie zbity, musi wypić zawartość. Gra wymaga nie tylko dobrze dobranej strategii i szybkiego myślenia, ale także odporności na wysokoprocentowe trunki.


Jak widać wiele klasycznych gier można zaadaptować na potrzeby imprezy, wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Jeśli macie własne ulubione gry, przy których wraz z przyjaciółmi bawicie się najlepiej – koniecznie napiszcie o tym do Bankieteria.pl !

 

Zespół Bankieteria.pl