USŁUGI IMPREZOWE - SZUKAJ

Research imprezowy:

  • nie trać czasu na szukanie i sprawdzanie
  • zamów listę sprawdzonych usługodawców

ZGŁOŚ CZEGO SZUKASZ?

Baby Shower - co to jest i jak to zorganizować.

Baby Shower jest to przyjęcie na cześć nienarodzonego jeszcze dziecka, organizowane na kilka dni/tygodni przed planowanym porodem. Jest to zwyczaj wywodzący się z kultury anglosaskiej. 


W Polsce panuje sporo przesądów i zabobonów, nie pozwalających w pełni cieszyć się przyszłej mamie przed porodem. Niektórych rzeczy zwykło się nie robić aby „nie zapeszać”. Na szczęście mentalność młodych mam się zmienia. Coraz częściej przygotowania do przyjęcia potomka rozpoczynają się niedługo po ujrzeniu pozytywnego testu. A co za tym idzie, wprowadzamy też ten miły zwyczaj jakim jest Baby Shower.


Zwyczaj urządzania takich kameralnych spotkań w gronie najbliższych kobiet był znany już w XVIII wieku. Jednak teraz rozkwita na dobre. Amerykanki potrafią zrobić kilka tego typu imprez w czasie ciąży, każde dla innej grupy – inne dla koleżanek, inne dla kobiet z rodziny. Nie zawsze są to także skromne herbatkowe spotkania, a huczne przyjęcia. 

 

Według zwyczaju, Baby Shower jest przygotowywane przez kogoś z najbliższego otoczenie ciężarnej, np. którąś z przyjaciółek, kuzynkę, czy ciotkę. Ona rozsyła zaproszenia, przygotowuje menu, a także listę prezentów. Prezenty są bowiem bardzo ważnym elementem Baby Shower. Przyszła mama może zażyczyć sobie podarków dla niej albo dla dziecka. Zwykle są to elementy wyprawki dla maleństwa. Mogą to być tylko drobne części garderoby malucha lub zabawki. Ale równie dobrze ciężarna może wpisać na listę prezentów większe sprzęty jak przewijak, czy nosidełko. 

 

Przyjęcie najczęściej organizowane jest w domu przyszłej mamy. Ale zdarza się, że wyprawia się je w restauracji czy w domu organizatorki. Niektóre panie całą organizację przekazują w ręce profesjonalistów. Wszystko zależy od możliwości finansowych i oczekiwań. Czy ma to być wyjątkowe, doskonale przygotowane przyjęcie, czy sympatyczne spotkanie przy kawce. 

 

Baby Shower to jednak nie tylko miłe spotkanie przy ciastkach i kawie, czy doskonałych przekąskach. To swoisty rytuał, o którym nie powinnyśmy zapominać organizując takie przyjęcie. Całe spotkanie musi być związane z narodzinami dziecka. Organizatorka przygotowuje wcześniej gry czy wróżby oraz odpowiednio dekoruje miejsce spotkania. Kolorowe baloniki, misie i wszystko, co tylko kojarzy się z małym dzieckiem powinno znaleźć się w pomieszczeniu, gdzie będzie przyjęcie. Podkład muzyczny, to oczywiście albo kołysanki, lub inne spokojne i relaksujące dźwięki.


Dobrze jest wcześniej przygotować quizy, zabawy, gry czy wróżby, którymi będą zajmować się przyszła mama i jej bliskie. Może to być wspólne wymyślanie imienia dla malucha, jeśli rodzice jeszcze nie zdecydowali się, jakie imię będzie nosić ich pociecha. Można też przygotować karteczki, na których wszystkie panie będą wypisywać swoje życzenia dla mamy i jej dziecka. Można próbować zgadywać, kim będzie w przyszłości maluch. Dobrze jest poprosić wszystkie uczestniczki, aby przyniosły swoje zdjęcia z wczesnego dzieciństwa. potem można bawić się w zgadywanie, kim dziś jest ten uroczy bobas? Zabawy nie powinny być nazbyt wyrafinowane, a wręcz odwrotnie – im bardziej infantylne, śmieszne, dziecinne, tym lepiej! Wspólne ubieranie w dziecięce ubranka lalki to nie tylko świetna zabawa, ale także pokazanie przyszłej mamie, ja powinno się ubierać noworodka.
Nasze hity

W czasie przyjęcia można też zainicjować rytuał naszyjnika. Każda z uczestniczek przynosi ze sobą jeden koralik, a następnie wszystkie panie wspólnie tworzą z przyniesionych ozdób naszyjnik, który przyszła mama powinna mieć zawsze przy sobie, aż do porodu. Przyniesie jej to szczęście i powodzenie. 

 

Jeśli w przyjęciu uczestniczą doświadczone już mamusie, powinny przygotować zestaw rad dla ciężarnej. Mogą przynieść ze sobą także zdjęcia swoich maluchów, czy wydruki USG z okresu ciąży. 

 

Baby Shower to sympatyczny zwyczaj, który, chociaż powoli, to zaczyna przyjmować się także w naszym kraju. Każda okazja do spotkania z przyszłą mamą jest dobra, a sprawienie jej przyjemności organizacją takiego przyjęcia będzie na pewno dla niej wspaniałą niespodzianką. Dzięki temu oderwie się także od niepokojących myśli, jakie dręczą prawie każdą mamę w ostatnim okresie ciąży.

 

Zespół Bankieteria.pl